Moodulmaja arhitektuurikonkursilt II koht meie büroo arhitektile

Postitus lisatud: 03.04.2020
Astri grupp ja Uuskasutuskeskus korraldasid kogumismajade arhitektuurivõistluse konkursi. Konkursist võttis osa meie büroo arhitekt Martin Palmik koos endiste kursusekaaslastega Tallinna Tehnikakõrgkoolist. Projekti kaasautoriteks olid Maarja Toomemäe ja Enriko Lill. Eesmärgiks oli leida sobilik lahendus kergesti teisaldatava ajutise kogumispunkti jaoks, mida oleks võimalik ehitada moodulmajana, hoides siinjuures tootmiskulud võimalikult madalad. Kogumismajad on mõeldud aastaringseks kasutamiseks suuremate kaubanduskeskuste parklates ning sinna peaks saama ära tuua kõik korralikud ja kasutuskõlblikud esemed, mida inimesed ise enam ei vaja.

Kõige keerulisem oli leida sobilik süsteem, kuidas saaksid inimesed oma asjad ära tuua igal ajal nii, et keegi nendele hiljem ligi ei saaks ning ära ei varastaks/lõhuks. Kuna kogumispunkt peaks nädala sees toimima iseseivalt ning ainult nädalavahetustel oleks mehitatud, tuli leida lihtne ja mugav lahendus. Meie projekt keskenduski sellele, et inimestel, kes oma asju sinna ära tahavad tuua, oleks see võimalus tagatud 24/7.

Martini ja ta kaaslaste projekteeritud kogumismaja „Uus elu“ on planeeritud nii, et hoone pikemad küljed on nn „aktiivsed“ ja lühemad otsaseinad „passiivsed“ küljed. Peafassaadil asub kliendi vastuvõtuala, mida saab kasutada ka lisa ladustamisalana. Selle kõrval asub välisseinas iseteenindusluuk riiete sisselaskmiseks. Luugi kõrval on kapisüsteem, mis on seadistatud nii, et sobiva suurusega kapiuks avaneb peale oma andmete sisestamist ning lukustub ukse sulgumise järel.


Hoones sees asub ladustamisala ja väike kontori/vastuvõtulaud töötajale. Hoone on varustatud ka soojuspumba ja kraanikausiga. Hoone välisküljel on suur kaubauks. Kogumismaja on projekteeritud puitkarkassil ning on soojustatud. Hoone all on metallist raam, mille abil saab ehitist lihtsamini transportida. Hoone otsaseinad on kaetud ilmastikukindla tumeda termotöödeldud puiduga ning pikematel räästa-alustel seintel on kasutatud taaskasutatud puitu.

Seekord oli tulemuseks auhinnaline teine koht ning konkursi võitis Kristjan Taaksalu töö „Nööp“.
Järgmine